فروش

کاربرد هوش مصنوعی در فروش از دید دکتر ماکان آریا پارسا

 • به گفته دکتر ماکان آریا پارسا کاربرد هوش مصنوعی در فروش یکی از موضوعاتی است که توانسته است ذهن انسان ها را به خود معطوف کند. کاربرد هوش مصنوعی در فرآیند فروش در سال های گذشته معادلات اقتصادی را به کل تغییر داده است. این فناوری توانسته حجم فروش صورت گرفته را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. استفاده از هوش مصنوعی در فرآیندهای تجاری باعث افزایش قابل توجه عرضه و تقاضا از سوی تامین کنندگان و مشتری ها شده است. در واقع هوش مصنوعی تا حد قابل توجهی توانسته در روند بازدیدهای ما از انواع نمایشگاه ها تاثیر بگذارد. انتخاب محصول و حتی نحوه سفارش آن از دیگر مواردی است که هوش مصنوعی در آنها تاثیرگذار می باشد.

  از دید دکتر ماکان آریا پارسا اثر بخشی هوش مصنوعی در هدایت بازار بسیار چشمگیر است. ارائه پیشنهاد در رابطه با بهترین مکان از نظر جغرافیایی برای تهیه محصول از خدمات دیگر این حوزه می باشد. در نهایت جلب نظر مخاطبان نسبت به این موضوعات از مهمترین وظایف هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است. البته اگر کمی در این مبحث دقت نماییم شاید این موضوع کمی هم جنبه های دارک و تاریک داشته باشد. زیرا این توانمندی خود نشان دهنده نفوذ هوش مصنوعی بر انتخاب ها و در نهایت تحلیل دقیق نیازهای فردی هر یک از ما می باشد. به هر جهت بسیاری از فعالان بخش اقتصاد می توانند از فرصت های اینچنینی به منظور افزایش میزان فروش خود استفاده کنند. امروزه بسیاری از شرکت های مطرح جهان کاربرد هوش مصنوعی در فروش را در اولویت برنامه های بخش بازاریابی و فروش خود قرار داده اند.

  افزایش فروش با هوش مصنوعی

  منظور از کاربرد هوش مصنوعی در فروش محصولات و خدمات چیست؟

  طبق صحبت های دکتر ماکان آریا پارسا یکی از افق های روشنی که فعالان در بخش های مختلف برای خود متصور می شوند افزایش فروش به کمک هوش مصنوعی می باشد. این افراد بر این باورند که هوش مصنوعی با ساده سازی فرآیند فروش می تواند سبب افزایش در میزان فروش محصولات شود. در واقع هوش مصنوعی برای دستیابی به این هدف از ابزارها و الگوریتم های کاربردی استفاده می کند. همچنین هوش مصنوعی از توانایی یادگیری و ارتقاء برخوردار است.

  در نتیجه این امر سبب می شود تا هوش مصنوعی بتواند تا حد زیادی به پردازش حجم بالایی از داده ها مبادرت نماید. یکی از ابزارهای کاربردی در این زمینه ابزار Al می باشد که به کاربر کمک می کند تا با صرفه جویی در زمان اجرای فرایندهای فروش میزان حجم فروش خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. در نهایت این ابزارها توانایی این را دارند تا با کمک الگوریتم های به کار رفته در آنها به یادگیری مباحث جدید تر نیز بپردازند. برخی از فرایندهای اجرایی توسط هوش مصنوعی به طور کل شامل تعامل هوشمندانه با انسان ها در جهت افزایش فروش محصولات می باشد.

  اهمیت کاربرد هوش مصنوعی در فروش محصولات

  طبق نظر دکتر ماکان آریا پارسا بازاریابی و فروش دو معقوله مهم در بحث ارائه محصولات و خدمات می باشند. سالانه چیزی در حدود 35 درصد از وقت یک کارمند تنها صرف این دو موضوع می شود. در نهایت انسان برای کاهش زمان اتلاف شده در این زمینه ها دست به نوآوری جدیدی زده است. افزایش فروش با هوش مصنوعی یکی از اهداف پیش رو در جهت کاربرد هوش مصنوعی در تجارت و خدمات فروش محصولات می باشد.

  به شکلی که بررسی های صورت گرفته در سال های اخیر نشان داد که ابزار Al فرایند فروش نقش مهمی را ایفا می نمایند. در سال های گذشته تمایل به کاربرد این ابزار در بین بسیاری از مشاغل بسیار مرسوم گردیده است. به طوری که پیش بینی های صورت گرفته از سوی فارستر در زمینه کاربرد و نقش ابزار Al در رشد فروش محصولات به حدود 47 بیلیون دلار می رسد. در واقع هوش مصنوعی با تطابق سریع با نیازهای خریدار، شخصی سازی، دسترسی لحظه ای به داده ها و جمع آوری اطلاعات از چندین پلتفرم می تواند به توسعه بازار فروش برای محصولات و خدمات گوناگون کمک نماید.  

  هوش مصنوعی در فروشگاه اینترنتی

  تاثیر هوش مصنوعی در توسعه فروشگاه های اینترنتی چیست؟

  از دیدگاه دکتر ماکان آریا پارسا مهمترین دلیل موفقیت فروشگاه های اینترنتی بدون شک در کاربرد آنها از هوش مصنوعی می باشد. در واقع بررسی ها نشان می دهد که هوش مصنوعی در فروشگاه اینترنتی توانسته است تا حد قابل توجهی سبب ترقی و پیشرفت این نوع جدید از کسب و کارها شود. هوش مصنوعی با به کارگیری انواع ربات های نرم افزاری و سخت افزاری می تواند سبب افزایش تعداد کاربرانی شود که به خوبی توانایی تبدیل شدن به یک بازار بالفعل را دارند.

  میزان امنیت هوش مصنوعی در چه سطحی است؟

  زمانی که درباره کاربرد هوش مصنوعی در فروش صحبت می شود شاید برای خیلی از افراد میزان امنیت هوش مصنوعی یک موضوع نگران کننده باشد. در ابتدا نیاز است تا به این نکته اشاره نمایم که هوش مصنوعی یکی از مهمترین اختراعات انسان در طی سال های گذشته می باشد. البته نمی توان منکر این موضوع شد که با وجود پیشرفت های صورت گرفته انسان ها هنوز در ابتدای مسیر کاربرد هوش مصنوعی می باشند.

  اما بدون شک بازار امروز برای توسعه کاملا به کاربرد هوش مصنوعی در فروش وابسته می باشد. در نتیجه حتی در سال های بعد نیز این وابستگی تا حد قابل توجهی رشد خواهد کرد. در نهایت ما در طی سالیان آینده شاهد رشد روزافزون این تکنولوژی در سطح تجارت بین الملل خواهیم بود.

  هوش مصنوعی در خرده فروشی

  نقش هوش مصنوعی در توسعه بازارهای خرده فروشی چیست؟

  در واقع کاربرد هوش مصنوعی در خرده فروشی یک عنصر کلیدی به حساب می آید. هوش مصنوعی با ارائه راهکارهای کاربردی همواره در تلاش است تا به توسعه بازار خرده فروشی کمک کند. همچنین هوش مصنوعی با ارائه پیشنهادات مناسب به توسعه بازارهای کوچک و تامین نیاز و انتظارات مشتریان کمک می نماید.

  نقش هوش مصنوعی در بازارهای خرده فروشی چیست؟

  به طور قطع افزایش فروش به کمک هوش مصنوعی یکی از انتظاراتی است که فعالان در این حوزه از هوش مصنوعی دارند. هوش مصنوعی با اجرای اتوماتیک فرایند بازاریابی و فروش محصول مدیریت فروشگاه را بسیار ساده نموده و هزینه ها را نیز کاهش داده است. در نهایت هوش مصنوعی با اجرای فرایند فروش محصول تا حد زیادی وابستگی فروشگاه های اینترنتی را به نیروی انسانی کم کرده است. همچنین هوش مصنوعی با بهینه سازی خدمات ارائه شده در فروشگاه ها توانسته است به رشد و توسعه میزان فروش کمک شایانی نماید. پاسخگویی به مشتریان در کمترین زمان ممکن و ارائه برچسب های هوشمند برای محصولات عرضه شده در فروشگاه تنها بخش کوچکی از خدمات عرضه شده توسط هوش مصنوعی به فروشگاه های خرده فروشی می باشد.

  این مطلب ادامه دارد…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دو + سیزده =

  دکمه بازگشت به بالا