بازاریابی دیجیتال

بررسی مهم ترین کاربرد های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

 • هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ کاربرد های زیادی دارد. با ایجاد تحول در حوزه هوش مصنوعی و ایجاد مدل های خاصی همچون چت جی پی تی، دنیای دیجیتال مارکتینگ با تحول های گسترده ای روبرو شد. استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی، می تواند روند انجام فعالیت های مختلف را تحت تاثیر خود قرار دهد. خیلی از افراد با استفاده از تبلیغات در هوش مصنوعی به موفقیت دسترسی پیدا کرده و برخی هم با استفاده از آن نسبت به تولید محتوا اقدام می نمایند. امروز ما قصد داریم تا روند استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.

  ماکان آریا پارسا

  هوش مصنوعی چیست؟

  قبل از بررسی تاثیرات هوش مصنوعی در بازاریابی، بیایید تا چیستی این مدل را بررسی کنیم. هوش مصنوعی به ماشین ها و کامپیوتر هایی گفته می شوند که عملکرد های شناختی ذهن انسان را در خود جای داده و به گونه ای همچون انسان ها فکر می کنند. هوش مصنوعی می تواند کاربرد های زیادی داشته باشد. این مدل، ماهیت هوش انسان را درک کرده و ماشین های قدرتمندی را تولید می کند که می توانند همچون انسان فکر کنند. البته که این مدل همچنان به ارتقا نیاز داشته و در حال حاضر خیلی وضعیت مناسبی ندارد. زمانی که یک ورودی خاص به هوش مصنوعی داده می شود، او همچون انسان ها فکر کرده و خروجی را بر پایه منطق در اختیار شما قرار می دهد. استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ به شما اجازه می دهد تا راهکار های مختلفی را برای ارتقا کسب و کار خود بیابید. لازم به ذکر است که مدل های هوش مصنوعی در برخی از مواقع به عنوان یک مشاور مورد استفاده قرار می گیرند! همه این موارد باعث شده اند تا استفاده هوش مصنوعی در هنگام بازاریابی اهمیت زیادی پیدا نماید.

  هوش مصنوعی در بازاریابی

  ساخت تبلیغ با استفاده از هوش مصنوعی

  حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا کاربرد های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را بررسی کنیم. اولین کاربرد هوش مصنوعی در بازاریابی، به ساخت تبلیغ اشاره دارد. ثبت تبلیغات در هوش مصنوعی کار دشواری نیست. خیلی از تیم های توسعه دهنده هوش مصنوعی، از تبلیغات برای تامین هزینه های خود استفاده می نمایند. به خاطر داشته باشید که ساخت تبلیغ با استفاده از هوش مصنوعی در برخی از مواقع پیچیدگی های زیادی را به همراه دارد. تبلیغاتی که در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند، همیشه جذابیت زیادی ندارند.

  ساخت تبلیغ با هوش مصنوعی چندین مرحله مختلف دارد. خوشبختانه با پیشرفت هایی که در این زمینه ایجاد شده است، شما می توانید همه این مراحل را با استفاده از ابزار های رایگان دنبال کنید. در ابتدا شما باید یک متن خاص برای تبلیغ خود آماده کنید. ابزار های دیجیتالی همچون چت جی پی تی می توانند به راحتی در این زمینه مورد استفاده قرار گیرند. در صورت نیاز شما می توانید انیمیشن هم طراحی کنید. خیلی از هوش های مصنوعی می توانند برای موشن گرافی مورد استفاده قرار گیرند. در آخرین مرحله شما می توانید با استفاده از همین ابزار یک پوستر یا بنر برای محیط کاربردی مد نظرتان ایجاد نمایید.

  استفاده از چت بات و هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

  دومین کاربرد هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ، به چت بات اشاره دارد. مشتریانی که برای اولین بار وارد وب سایت شما می شوند، معمولا یک سری سوالات مشترک دارند. مثلا آنها از خود می پرسند که شرایط ارسال به چه صورت است یا اینکه شما در چه شرایطی کالا را مرجوع می کنید؟ اگر شما بخواهید نیروی انسانی را برای پاسخ به این سوال در نظر بگیرید، باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید. با استفاده از سیستم های مدیریت هوشمند، شما به راحتی می توانید این سوالات را تحلیل کنید و به آنها پاسخ دهید.

  استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی به شما اجازه می دهد تا یک چت بات حرفه ای بسازید. چت باتی که کاربرد های زیادی داشته و می تواند به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به پاسخ به سوالات رایج کاربران مورد استفاده قرار گیرد. البته که شما باید چت بات را به درستی تنظیم کنید. عدم توجه به این مسئله مشکلات جدی را برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

  ایمیل مارکتینگ چیست و چگونه تحت تاثیر هوش مصنوعی در بازاریابی قرار می گیرد؟

  بازاریابی با استفاده از ایمیل، یکی از قسمت های کلیدی دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید. استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ به شما اجازه می دهد تا این روش بازاریابی را نیز مورد استفاده قرار دهید. در حال حاضر کسب و کار های زیادی در دنیای اینترنت فعالیت کرده و هر روزه ایمیل های مختلفی را برای کاربران ارسال می کنند. کاربران انتظار دارند تا یک ایمیل جذاب، اختصاصی و شخصی سازی شده دریافت کنند.

  ساخت تبلیغ با هوش مصنوعی

  هوش مصنوعی در بازاریابی به شما اجازه می دهد تا بر اساس کمپین، نسبت به طراحی و ارسال ایمیل های هوشمند و شخصی سازی شده اقدام نماید. یک مدل هوش مصنوعی، چند هزار گیگابایت اطلاعات موجود در دنیای اینترنت را بررسی می کند تا در بهترین حالت ممکن نسبت به ایجاد ایمیل های شخصی سازی شده و ارسال آنها اقدام نماید. جذابیت بالا به این ایمیل ها اجازه داده تا نظر مخاطبین را به خود جذب نمایند.

  تاثیرات هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک

  هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ می تواند به صورت عمومی هم تاثیر گذار باشد. در صورتی که شما به درستی این مدل را مورد استفاده قرار دهید، روند کسب و کار خود را متحول خواهید کرد. هوش مصنوعی در همه مراحل ساخت یک وب سایت کاربرد دارد. شما می توانید این ابزار را برای طراحی سایت، تولید محتوا، طراحی گرافیک، شخصی سازی محصولات و ارتقای ظاهر سایت مورد استفاده قرار دهید.

  البته که هوش مصنوعی در مراحل اولیه توسعه خود قرار دارد. شاید امروزه نیاز جدی به یادگیری نحوه کار با این مدل حس نشود اما، در چند سال آینده احتمال اینکه مدل های هوش مصنوعی به مهم ترین و متداول ترین ابزار بازاریابی تبدیل شوند افزایش پیدا خواهد کرد. پس، برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن شما باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشید.

  بازاریابی و تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ

  مهم ترین کاربرد هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ به بازاریابی محتوا و تولید محتوا اشاره دارد. ساخت یک محتوای جذاب کار راحتی نیست. مدل های هوش مصنوعی متنی، به گونه ای طراحی شده اند تا با پردازش و تحلیل اطلاعات کلیدی یک مجموعه نسبت به طراحی متون جذاب و قوی اقدام نمایند. بازاریابی محتوا با استفاده از هوش مصنوعی کار راحتی است. مدل های هوش مصنوعی همچون چت جی پی تی وضعیت اینترنت را بررسی کرده و موضوعاتی را برای تولید محتوا انتخاب می کنند که بازدید کننده را به خود جذب می نماید. با استفاده از این مدل شما حتی می توانید محتوای فعلی خود را بازنویسی کنید.

  آینده هوش مصنوعی چگونه پیش بینی می شود؟

  در نهایت، بیایید تا به پیش بینی های انجام شده در مورد آینده هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ نگاهی بیندازیم. پیش بینی می شود در طی چند سال آینده، هوش مصنوعی بیش از همیشه پیشرفت کند. این مسئله مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارند را حل خواهد کرد. البته که نگرانی های زیادی هم در این زمینه وجود دارد. مثلا برخی از افراد معتقد هستند که پیشرفت هوش مصنوعی، می تواند کسب و کار و شغل چندین هزار نفر را از بین ببرد. در هر صورت باید صبر کنیم و ببینیم که آینده این هوش مصنوعی به کدام سمت می رود.

  آینده هوش مصنوعی در بازاریابی

  کلام آخر

  در این مقاله ما سعی کردیم تا ویژگی های هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ را به صورت مفصل بررسی کنیم. به خاطر داشته باشید که هوش مصنوعی کاربرد های زیادی داشته و می تواند ابعاد مختلفی از زندگی انسان ها را تحت تاثیر خود قرار دهد. استفاده از آن در بازاریابی دیجیتالی مزایای زیادی را به همراه دارد. جدا از همه این موارد، اگر شما هم به دنبال موفقیت در دنیای دیجیتال مارکتینگ هستید، حتما باید یک استراتژی خاص و مشخص داشته باشید.

  دکتر ماکان آریا پارسا

  هوش مصنوعی می تواند ابزاری کاربردی باشد که روند بازاریابی را تحت تاثیر خود قرار می دهد اما اگر شما به درستی این ابزار را مورد استفاده قرار ندهید، با هیچ سودی مواجه نمی شوید. پس قبل از به کار گیری هوش مصنوعی و ابزار های مربوط به آن، بهتر است یک استراتژی دقیق برای کسب و کار خود طراحی کنید. استفاده از خدمات کارشناسان حرفه ای و مشاورین فعال در این زمینه می تواند نتایج مطلوبی را برایتان به همراه داشته باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  3 × 4 =

  دکمه بازگشت به بالا